Vítejte v našem diskusním fóru.

Máte zde možnost vkládat vaše příspěvky, připomínky, pochvaly či stížnosti.... Účelem této diskuse je, aby všichni rodiče měli možnost vyjádřit svůj postoj ke škole jako takové nebo i zmínit nějakou konkrétní věc, kterou by na škole rádi uvítali nebo naopak změnili. Příspěvky z této diskuse budeme postupně vyhodnocovat a budou také sloužit jako podklad k jednáním s vedení školy.

Pokud si přejete vložit příspěvek anonymně, do pole se jménem uveďte anonym.

Upozorňujeme, že administrátor je oprávněn nevhodné a vulgární příspěvky okamžitě vymazat!

Volná diskuse na téma ZŠ Dubeč

Re: Informace k odvolání ředitele ZŠ

Kateřina K. 11.04.2013
Přijde mi to celé utažené za vlasy,já jsem byla ve škole 14.3. v8,00hod,chtěla jsem mluvit s p.řed.ohledně své dcery a měl dovolenou. A pokud má někdo dovču, může si snad dělat podle svého uvážení? Působí to na mě jako "vyhrabat na něj nějakou špínu"
Vždyť všechny kontroly aj.,které na něj byly opět"anonymně"posílány,by málo kdo vydržel a byly v úplném pořádku. Ukliďte si před svým prahem pane/paní anonym.

Re: Re: Informace k odvolání ředitele ZŠ

Jan H. 11.04.2013
Nevím, kde jste přišla na to, že měl v té době ještě ředitel Petrtýl „dovču“.Ve výše zveřejněné reakci paní Hoffmanové na událost tedy čtu, že bude chtít záruky, že na pracovišti pít pan Petrtýl nebude. O tom,že měl v ten den dovolenou se paní Hoffmanová nezmiňuje. Nebyla dovolená dodatečně a záměrně vymyšlena, aby se prohřešek zakryl? Jak to,že úřad (paní Hoffmanová) o dovolené nevěděl? Nevím, kdo chodí o dovolené na pracoviště a ještě mezi žáky, se opíjet. Je to logické?
Já jsem to ještě neslyšel. Dovolenou trávím jinak. A pokud člověk tráví dovolenou opíjením neměl by se léčit?
Tomu se říká alkoholismus.

Re: Re: Re: Informace k odvolání ředitele ZŠ

T.Z. 11.04.2013
Odpověď panu Janu H. Trávíte dovolenou jinak. Dá se to taky léčit?

Re: Re: Re: Informace k odvolání ředitele ZŠ

Markéta 02.05.2013
No snad měl dokonce ten den mít i něco odučeno, tak to by se přece mělo dát lehce zjistit. Každopádne se na pracovišti nepije a to ani v době dovolené. Zvláště ředitel má být dětem příkladem a ne aby se mezi nimi producíroval opilý, aby jejich rodiče museli volat policii.....

Re: Informace k odvolání ředitele ZŠ

Martina Z. 11.04.2013
Jste si jist, anonyme, že Vaše citace paní místostarostky je Vámi citována správně?


Re: Re: Informace k odvolání ředitele ZŠ

Jindřich K. 11.04.2013
Jak může být zápis z února 2012, když informace byly podány v červnu 2012?

Re: Re: Informace k odvolání ředitele ZŠ

anonym 13.04.2013
Podívejte se sama:https://photo.uloziste.com/?fotka=f58d866da26cf6ee.jpg&d=zf56a6534f6d983c&size=3

Re: Informace k odvolání ředitele ZŠ

hysperska 11.04.2013

nerada se Vam do toho motam, ovsem toto 51. zasedani je vubec podivne...
pokud pisi anonym, osobne bych si overila alespon dostupe informace....jak mohl pan starosta informovat v cervnu 2012 kdyz zapis je z unora 2012
51. jednání (22. 2. 2012)

RMČ Praha - Dubeč:
- bere na vědomí informaci starosty MČ, že ředitel základní školy nedoručil potvrzení o dokončení studia a nedoložil doposud ani doklad o odkladu ukončení studia ze zdravotních důvodů, jak informoval členy Rady MČ v červnu 2012.

Re: Informace k odvolání ředitele ZŠ

Alena Kocábková 12.04.2013
Usnesení bylo z 22.3.2013 - je k dispozici na stránkách MČ Praha Dubeč.
Mgr. Petrtýl byl zřizovatelem odvolán z funkce ředitele, nikde jsem se nedočetla o zrušení pracovního poměru, takže i nadále zůstal zaměstnancem školy. Nerozumím tedy výše uvedené anonymní informaci o nové nabídce pracovního poměru...
Zřizovatel již vypsal konkurz na nového ředitele/ředitelku naší školy - veškeré informace najdete také na stránkách MČ.
V tuto chvíli si myslím, že je důležité, aby škola bezproblémově fungovala a aby se stávající problémy a změny co nejméně dotkly našich dětí.

Zápis KRPŠ z 12.4. a dopad na dítě

Radek Doležel 03.05.2012
Ačkoliv mne Internet živí, na diskuzní fóra, s výjimkou profesně zaměřených, nepřispívám. To, co jsem si ale před chvílí přečetl, mne donutilo porušit svoji zásadu a vyjádřit se.

Před několika týdny jsem si všiml, že můj syn z 2.B má tašku oproti předchozímu období neuvěřitelně těžkou. S překvapením jsem zjistil, že domů tahá všechny sešity. Překvapení se změnilo v úžas poté, co jsem si přečetl zápis KRPŠ ze dne 12.4.2012, konkrétně bod 4.

Shodou okolností jsem byl na třech rodičovských schůzkách ze čtyř. Je mi naprostou záhadou, proč se stížnosti vyjádřené v bodě 4 neprobírají na třídních schůzkách (poslední proběhly 17.4.), ale objeví se v zápisu schůzky KRPŠ jako anonymní stížnost, bez možnosti reakce dalších rodičů, zato však s okamžitým dopadem na děti. Jen pro úplnost dodávám, že PDF dokument zápisu ze schůzky KRPŠ má datum vytvoření až 27.4., tj. deset dní po třídních schůzkách.

Musím se přiznat, že jsem byl v 1. třídě první přinesenou pětkou také zaskočen, stačilo se však zeptat třídní učitelky, co to má znamenat a ona vše ochotně a bez problémů vysvětlila. Nevidím problém v tom, aby dítě, které nedává pozor nebo něco udělá špatně, dostalo "podmínečnou kuli", kterou si následně může opravit, logicky už ne na jedničku. Toto byla jediná výhrada, kterou si z posledních třídních schůzek pamatuji, včetně následného vysvětlení od třídní učitelky.

Paní učitelka je přísná - a já říkám, zaplaťpánbůh. Ačkoliv je to přes 30 let, stále si v paměti živě vybavuji učitele ze základky, před kterými jsme měli respekt, a učitele, které jsme sžírali zaživa. Je evidentní, která skupina nás toho víc naučila. Ačkoliv děti z naší obce by měly být spádově příslušné jinam, obávali jsme se s manželkou syndromu "rodinného" typu školy, kde budou děti jako v bavlnce a pak narazí v lepším případě na druhém stupni, v horším až u přijímaček na střední. I z tohoto důvodu jsme nakonec zvolili Dubeč a tohoto kroku nelitujeme.

Nerozumím argumentu, že "rodiče nemají podklady pro učení se s dětmi doma". Vždyť se jedná o druhou třídu! Snad si dítě dokáže vzpomenout, co se učilo v ten den a rodič mu dokáže dát pár příkladů z hlavy. Ale nějak dramaticky a systematicky jej nutit k učení s rodiči? Proč? To ať se jde raději vyblbnout ven, aby se odreagovalo a druhý den mu to lépe lezlo do hlavy.

Jelikož je to ale svobodná volba každého rodiče (a méně svobodná volba jeho dítěte), nechť činí, jak uzná za vhodné. Ohrazuji se ale vůči tomu, aby kvůli takovému rodiči bylo moje dítě nuceno zcela zbytečně tahat sem a tam kilogramy papírů a žádám tímto zástupkyni 2.B v KRPŠ, aby na nejbližší schůzce ventilovala moji neanonymní stížnost na opatření přijaté v reakci na bod 4 zmíněného zápisu.

Radek Doležel
Sibřina
Kontakt: https://dolezel.net/contact.aspx

Záznamy: 21 - 30 ze 51
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Klub rodičů a přátel při ZŠ Dubeč Starodubečská 413
Praha 10 Dubeč
IČO:26526565
č.ú. 2100125002/2010